mat04Marzec jest nie tylko miesiącem oczekiwania na wiosnę i Drzwi Otwarte w naszym Ośrodku, ale także miesiącem matematyki. Dzień Matematyki 2017, pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej jest kierowany do wszystkich, nawet tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że rozwiązywanie zadań matematycznych może sprawiać przyjemność. Z tej okazji w SOSWDN mają miejsce konkursy, zabawy i turnieje matematyczne. Turniej Matematyczny pod nazwą „Pieniądze to nie wszystko" zorganizowany został dla klas II etapu edukacyjnego szkoły podstawowej. Na pierwszy ogień poszła klasa piąta, która została podzielona na trzy drużyny. Każda ekipa nadała sobie nazwę. W zmaganiach wzięły udział: Drużyna 60, Drużyna Obwodu, Drużyna Matematyczna 8888. Każda grupa odpowiadała na kilka pytań o różnym stopniu trudności. Zadania dotyczyły pieniędzy.

Uczniowie mogli się przekonać jak często w życiu codziennym wykorzystujemy wiedzę z zakresu matematyki. Zwyciężyła Drużyna Obwodu w składzie Aleksandra Kostecka i Krzysztof Turek. Pani Hania Boch zachęciła do potyczek matematycznych w kolejnych dniach także klasę czwartą. Wyniki zmagań wyglądają następująco:
Geniusze 102 (Miłosz Jabłoński, Mariusz Cieślarek) 4p.
Janusze Matematyczne (Zuzanna Zielińska, Patryk Kostecki) 3p.
Indywidualnie sprawdzali swoje umiejętności także Alan Michalczak i Wiktor Cieszyński.
Ostatnia do turnieju podeszła klasa szósta, w której pierwsze miejsce ex aequo zajęli Matematyczna Trójca, w składzie Karolina Wszołek, Adam Chmieleweski i Arkadiusz Jałoszyński oraz Oko Matematyczne, czyli Daria Majewska, Joanna Turek i Aleksandra Wiśniewska. Drugie miejsce Joanna Łucka, Rafał Bartłomiejczyk i Piotr Dymitry, tworzący zespół o nazwie Matematyka. Uczestnicy Turnieju Matematycznego otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy serdecznie, a Pani Hani Boch zazdrościmy takiej rzeszy miłośników matematyki.