Chorzepowo09W dniach 1-4.06.2017 r. wychowankowie z naszego Ośrodka wyjechali do Chorzępowa w okolice Sierakowa i Puszczy Noteckiej. Opiekunami podczas wyjazdu były panie: Ewa Gruszka, Magdalena Ciesielska, Magdalena Markiewicz, Justyna Jendykiewicz, Alicja Kubiak i Joanna Jastrzębska. Mieszkaliśmy w zaprzyjaźnionej Agroturystyce GAWRA. Dzień Dziecka wychowankowie spędzili częściowo na wycieczce. Po zakwaterowaniu wybraliśmy się na wieczorny spacer w blasku zachodzącego słońca, a potem była kolacja, lody i zabawy do zmierzchu.

Tradycyjnie w Chorzępowie czekało na nas wiele atrakcji i przygód, m.in.: ciekawa lekcja przyrody z leśnikiem na ścieżce edukacyjnej dostosowanej dla osób z dysfunkcją wzroku, rajd rowerowy po Puszczy Noteckiej, spacery nad Jezioro Barlin, zabawy z zakresu survivalu, przygotowane przez pana Darka Mitręgę z Survival Team z Leszna (tj. bieg slalomem na czas z kolorowymi rolkami, wyścigi w śmiesznych spodniach, rozpalanie ogniska za pomocą krzesiwa, nalewanie wody z dziurawego wiadra, itd.), spotkanie ze strażakami, kąpiele w basenie. Słoneczna pogoda dopisała nam przez cały pobyt. Wyjazd zakończyliśmy wspólnym ogniskiem nad rzeką Warta.
Naładowani pozytywną energią wróciliśmy w deszczu do Ośrodka.
Wyjazd został zorganizowany dzięki współpracy z panią Honoratą Ogonowską - Chrobrowską i wsparciu Stowarzyszenia „Wieś bez barier” z Chorzępowa.