Mistrzostwa już za nami, trwały  2 dni: 20 i 21 września.  Wzięło w nich udział 32 zawodników z czterech Ośrodków dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Polsce : z Dąbrowy Górniczej, Krakowa, Łodzi i oczywiście Owińsk.

Mecze  rozegrane, medale i dyplomy rozdane, goście wyjechali z Owińsk. Gratulujemy naszym gościom i bardzo się cieszymy z wyników naszych zawodników. Jak na kolebkę tej młodej dyscypliny sportu przystało, byliśmy najlepsi w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych.

Oto wyniki I Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym Dźwiękowym:

w kategorii indywidualnej

I miejsce:    Bartek Halagiera, Owińska,

II miejsce:   Nikola Oleksiak, Owińska

III miejsce:  Maja Gołdyn, Owińska

w kategorii debel

I miejsce :Wiktor Moszczyński i Michał Trzeźwiński,  Łódź

II Miejsce: Adam Uzarczyk i Jakub Wiciński,  Łódź

III miejsce: Cezary Włodarczyk i Kacper Domagała,  Kraków

w kategorii drużynowej:

I miejsce Owińska: Maja Gołdyn, Damian Królikowski, Łukasz Duszczak

II Miejsce Kraków: Aleksandra Wenda, Kacper Domagała, Wiktor Moszczyński

III Miejsce Łódź: Jakub Wiciński, Adam Uzarczyk, Cezary Włodarczyk

Mecze odbywały się na czterech stołach, w czterech salach. Wszędzie skupienie i cisza, której było potrzeba, aby usłyszeć dźwięk piłeczki. Wszyscy mieli zasłonięte oczy specjalnymi goglami, a dłonie czujnie wyczekiwały na piłeczkę. Paletki nie były potrzebne, tę rolę odgrywają dłonie. Atmosfera była bardzo sportowa, a zawodnicy bardzo chcieli pokazać całą skalę swoich możliwości. Oglądanie tego swoistego tańca przy stołach było dużą przyjemnością. Dało się też zauważyć, że zawodnicy lubią grać w takiego tenisa. Szczególnie niewidomi, którzy w tej grze czują się jak ryby w wodzie; zmysł słuchu wyćwiczony w codziennym życiu jest przy tym stole najważniejszy. Nawet w przerwie nasi zawodnicy spontanicznie rozegrali mecz samodzielnie sobie sędziując. Nasi goście – opiekunowie i trenerzy zawodników z ośrodków z Polski zapowiedzieli na pożegnanie, że nie opędzimy się od nich, gdyż zamierzają przyjeżdżać do Owińsk często. Wypada wspomnieć o organizacji Mistrzostw. Chociaż to pierwsza tego typu impreza, wszystko przebiegło perfekcyjnie. Organizatorowi i animatorowi tej nowej dziedziny sportu nauczycielowi i rehabilitantowi Leszkowi Szmajowi gratulujemy i życzymy, aby tenis stołowy dźwiękowy wszedł  do kanonu sportów olimpijskich. Takie życzenie na zamknięcie Mistrzostw wyraziła Dyrektor Ośrodka Maria Tomaszewska, która z uśmiechem kibicowała zawodnikom.

Ustalono też, że MISTRZOSTWA POLSKI W TENISIE STOŁOWYM DŹWIĘKOWYM  odbywać się będą rokrocznie w Owińskach w trzecim tygodniu września.


linki do informacji w mediach:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-poznan,43/ping-pong-dla-niewidomych-mozna-dojsc-do-mistrzostwa,356461.html

http://epoznan.pl/news-news-43685

http://wyborcza.pl/1,91446,14637745,Wielkopolskie__Mlodziezowe_mistrzostwa_w_tenisie_stolowym.html