dbl0215 Października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Białej Laski.
W tym roku udaliśmy się do szkoły podstawowej w Zespole Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich w Biedrusku. Dla ponad 120 uczniów klas 1-3 przygotowaliśmy pogadankę o codziennym życiu osób z dysfunkcjami wzroku. Uczniowie zobaczyli m.in. scenki jak zachować się podczas spotkania z osobą niewidomą oraz uczestniczyli w zadaniach przygotowanych przez nasze prelegentki. Aby lepiej zrozumieć, na czym polega pokonywanie codziennych trudności bez użycia zmysłu wzroku, uczniowie wykonywali różne zadania z zasłoniętymi oczami. Rozpoznawali dotykiem przedmioty, a za pomocą węchu rozróżniali produkty spożywcze. Każdy uczeń mógł przejść się przy pomocy białej laski. Na zakończenie uczniowie zobaczyli książki dotykowe oraz wystawę poświęconą Białej Lasce.