zawody01W dniach od 15 do 18 września nasz Ośrodek uczestniczył w XX międzynarodowych zawodach z orientacji przestrzennej i samodzielnego poruszania się dla dzieci z dysfunkcją wzroku organizowanych przez zaprzyjaźniony Ośrodek dla Dzieci Niewidomych w Lewoczy. Miejscem tegorocznego spotkania była malownicza miejscowość Martin na Słowacji.
Nasz uczeń Szymon Kipar reprezentował Ośrodek w kategorii dzieci starszych. Całe zawody były podzielone na 4 mniejsze konkurencje, w których liczył się czas oraz dokładność wykonania poszczególnych zadań. Należało do nich m.in. samodzielne poruszanie się w budynku, orientacja w otwartej przestrzeni z użyciem białej laski oraz przejście palcem dotykowego labiryntu zrobionego w obrębie kartki. Po codziennych konkurencjach nie zabrakło również czasu na integrację uczestników, wymianę doświadczeń oraz budowanie relacji między Ośrodkami. Opiekunami wyjazdu byli Monika Czajkowska i Wiesław Pawlak.
Nasz uczeń Szymon zajął I miejsce oraz zdobył puchar Viliama Hrabovca. Gratulujemy!