Wybory SUPER GOŚCIA czyli najlepszego wśród najlepszych wychowanków internatu... 5 czerwca odbył się 6-ty finał plebiscytu, w którym wychowankowie internatu typowali swoje koleżanki i kolegów do tytułu SUPER GOŚCIA.

Całoroczny konkurs zakończył się uroczystą galą  prowadzoną przez wychowawczynię internatu Małgorzatę Szmaj. Z uśmiechami na ustach kolejno na scenie pojawiali się laureaci konkursu: Dawid Dorszyński z małego internatu, Monika Kaźmierczak – internat żeński i Kamil Kuształa – internat męski. Wyróżnieni zostali też Ania Juszczak, Natalia Skupińska, Kasia Rutkowska, Łukasz Duszczak, Konrad Skrzydlewski, Grzesiu Wasiura.

Na scenie pojawiły się również wybrane w konkursie panie -  najmilsze pracownice obsługi,  dzięki ich uśmiechowi na co dzień i trosce w internacie żyje się wygodnie i przyjaźnie. Były to panie: Iza, Monika, Ela, Wanda, Małgosia i Ola i dwie Alicje. Wszystkim laureatom gratulowała i nagrody wręczała Dyrektor Maria Tomaszewska wraz z kierownikiem Internatu Dariuszem Jurgą. A było co dźwigać!
Dla wyróżnionych zaśpiewały Basia Butkiewicz i Klaudia Frankowska. Na zakończenie na scenie pojawił się zespól tańca ludowego „LUDOWIANIE” ze szkoły w Chludowie. Zrobiło się kolorowo i wesoło, w tańcu pokazali nam też zabawy ludowe i namówili do wspólnego śpiewania. Dziękujemy za tę miłą wizytę organizatorom i opiekunom. Warto wspomnieć, że na widowni gościliśmy Jacka Rychlewskiego przedstawiciela firmy Sollus sp. z o. o., która ufundowała dla nas instrumenty muzyczne. Dziękujemy!

Nad przebiegiem konkursu oraz przygotowaniem gali czuwały wychowawczynie Małgorzata Szmaj i Katarzyna Kulik.

Poniżej zasady konkursu:

Głosowanie odbyło się na podstawie regulaminu określającego cechy wychowanka, które należało uwzględnić. Każda z grup internatu typowała swojego kandydata wraz z krótkim opisem.Wytypowany przez grupę internatową powinien w ciągu roku szkolnego wyróżniać się nienagannym zachowaniem na terenie internatu oraz kulturą osobistą w kontaktach z wychowawcami i pracownikami Ośrodka, a także wobec koleżanek i kolegów, być pomocnym i koleżeńskim dla innych, aktywnie uczestniczyć w życiu internatu, wykazywać się pomysłowością i inicjatywą, pilnie wywiązywać się z obowiązków szkolnych, dbać o pomieszczenia i sprzęt, dbać o zdrowie i nie ulegać nałogom. Ostatecznego wyboru 3 finalistów dokonała komisja złożona z wychowawców i przedstawiciela Rady Internatu.