miting06Dnia 21 września  na terenach sportowych Ośrodka dla Dzieci Niewidomych, po roku przerwy spowodowanej pandemią odbył się XXIII Miting dla młodzieży z dysfunkcją wzroku. Miting został zorganizowany przy współpracy Stowarzyszenia „Być Potrzebnym” z dofinansowaniem projektu ze środków Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Uczestnikami mitingu byli uczniowie z Ośrodków z Bydgoszczy, Opavy (Czechy), Levoczy (Słowacja) i gospodarze. Razem na obiekcie pojawiło się blisko 60 adeptów królowej sportu. Ciepło powitanym przez młodzież gościem honorowym był Michał Kotkowski - nasz paraolimpijczyk ostatnich igrzysk z Tokio. Pan Michał właśnie od tej imprezy w 2016 roku rozpoczął swoją przygodę z lekką atletyką. Tu jednak pełnił rolę startera honorowego. Również jego kolega klubowy Michał Majchrzak pełnił rolę sędziego i przewodnika osób niewidomych.