pader03Wiktoria Karoń uczennica 5 klasy Szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021 brała udział w konkursie „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych, muzycznych z terenu Polski oraz szkół polskich za granicą. Cel konkursu to m.in.: propagowanie i przybliżenie uczniom sylwetki Ignacego Jana Paderewskiego, uczczenie jego pamięci. Łącznie wzięło udział 1200 uczestników z ponad 20 krajów świata.

Konkurs był niezwykle wymagający składający się z 3 etapów oraz ośmiu kategorii. Nasza uczennica w kategorii „Muzykolog” zajęła 1 miejsce stając się najlepszym uczestnikiem konkursu na świecie dysponującym ogromną wiedzą na temat twórczości kompozytorskiej mistrza, a także analizy formy i treści muzycznej.

Organizatorem był Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł wraz z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie, reprezentowanym przez Dyrektora prof. dr hab. Jana Żaryna, pod patronatem Ministerstwa Kultury.

Rozdanie nagród odbyło się w murach przepięknej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów!