LOGO

Park2

Park Orientacji Przestrzennej

Park Orientacji Przestrzennej to wyjątkowy w Europie model przestrzeni służącej rehabilitacji i rewalidacji osób z dysfunkcją wzroku. Dzięki staraniom Powiatu Poznańskiego przy udziale dotacji Unijnych na terenie pocysterskiego zespołu klasztornego powstał park o powierzchni prawie 3 hektarów, którego otwarcie nastąpiło 3 września 2012 roku. Stworzona otwarta strefa rekreacji jest połączeniem parku krajobrazowego i odtworzonego ogrodu barokowego wraz z zabytkową aleją grabową. Zainstalowane urządzenia w Parku oraz zastosowane rozwiązania architektoniczne (zagospodarowanie przestrzeni) stanowią pomoc dla osób niewidzących i słabowidzących w nauce orientacji przestrzennej.

park2

UWAGA

- W związku z organizacją Pikniku Rodzinnego dla naszych wychowanków oraz ich rodzin Park Orientacji Przestrzennej będzie zamknięty dla odwiedzających w dniu 26 maja 2018. Przepraszamy za utrudnienia.

- Park Orientacji Przestrzennej dnia 31 maja i 1 czerwca czynny od 10.00 do 16.00

Godziny otwarcia Parku Orientacji Przestrzennej dla zwiedzających:

Goście indywidualni:

• poniedziałek – piątek w godzinach 9.00-11.00

• sobota – niedziela oraz święta w godzinach 10.00-16.00

Okres wakacyjny (lipiec, sierpień):

• codziennie w godzinach 9.00-18.00

Grupy zorganizowane:

• wymagana rezerwacja telefoniczna lub mailowa,

Michał Wasążnik
 nr tel.  61-812-65-05 nr wewnętrzny 160

W pozostałych godzinach na terenie Parku odbywają się zajęcia edukacyjne dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

Regulamin Parku

Film z otwarcia Parku

Film nakręcony przy użyciu drona

Wirtualny spacer po Parku