LOGO

Park2

Zmiana godzin otwarcia Parku. Wszystkie czerwcowe soboty i niedziele oraz

15 i 16 czerwca 2017 Park otwarty będzie od 10.00 do 16.00.

Od 1 lipca do 31 sierpnia obowiązywać będą wakacyjne godziny otwarcia. Park codziennie  będzie można odwiedzać od godziny 9:00 do 15:00

Miło nam poinformować, że po przerwie zimowej Park Orientacji Przestrzennej od dnia 1 marca został otwarty dla zwiedzających. Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 -11:00. W weekendy Park otwarty będzie w godzinach 10:00- 14:00. W święta nieczynne. Dla grup zorganizowanych wymagane jest wcześniejsze ustalenie terminu odwiedzin z Zarządcą Parku Orientacji Przestrzennej

Michał Wasążnik
 nr tel.  61-812-65-05 nr wewnętrzny 160

park2

Park Orientacji Przestrzennej

Park Orientacji Przestrzennej to wyjątkowy w Europie model przestrzeni służącej rehabilitacji i rewalidacji osób z dysfunkcją wzroku. Dzięki staraniom Powiatu Poznańskiego przy udziale dotacji Unijnych na terenie pocysterskiego zespołu klasztornego powstał park o powierzchni prawie 3 hektarów, którego otwarcie nastąpiło 3 września 2012 roku. Stworzona otwarta strefa rekreacji jest połączeniem parku krajobrazowego i odtworzonego ogrodu barokowego wraz z zabytkową aleją grabową. Zainstalowane urządzenia w Parku oraz zastosowane rozwiązania architektoniczne (zagospodarowanie przestrzeni) stanowią pomoc dla osób niewidzących i słabowidzących w nauce orientacji przestrzennej.

Godziny otwarcia Parku Orientacji Przestrzennej dla zwiedzających:

1. W dni powszednie

• Dla turystów indywidualnych w godzinach 9.00-11.00
  • Dla grup zorganizowanych -wymagana telefoniczna lub mailowa rezerwacja

2. W soboty i niedziele

• Dla turystów indywidualnych w godzinach 10.00-14.00
  • Dla grup zorganizowanych -wymagana telefoniczna rezerwacja

3. W święta Park nieczynny.

W pozostałych godzinach na terenie Parku odbywają się zajęcia edukacyjne dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

Regulamin Parku

Film z otwarcia Parku

Film nakręcony przy użyciu drona

Wirtualny spacer po Parku