sosw dla dieci niewidomych owinska drzwi otwarte 800pxSerdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej placówki w dniu 23 marca 2019 roku. Będziecie mieli Państwo okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną naszego Ośrodka, porozmawiać z uczniami, nauczycielami i specjalistami.

Czekamy na Państwa w godzinach od 11:30 do 13:30.

Poniżej przedstawiamy program Dnia Otwartego:
11:30 Spotkanie w auli – prezentacja Ośrodka, występ wychowanków,
12:00 Zwiedzanie Ośrodka: "zwyczajnych - niezwyczajnych" pracowni, gabinetów, klas, sal specjalistycznych. Indywidualne rozmowy z nauczycielami, specjalistami, uczniami oraz rodzicami uczniów,
12:30 Poczęstunek przygotowany przez uczniów szkoły branżowej w Domku Ogrodnika.

Spotkaniu towarzyszą:
- wystawy wytworów prac uczniów Ośrodka,
- pokaz tenisa stołowego dźwiękowego, pokaz gry Boccia,
- pokaz strzelectwa laserowego dla niewidomych,
- pokaz zajęć ruchowych z elementami integracji sensorycznej,
- gry dla dzieci niewidomych i słabowidzących,
- zwiedzanie Muzeum Tyflologicznego i sali tyfloakustycznej,
- konsultacja z zespołem Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka,
- wspólne czytanie dużych i małych „Wiersze na dalsze 100 lat niepodległości” M. Rusinka,
- projekcja filmu zrealizowanego przez TVP Polonia ze spotkania z powstańcem warszawskim Juliuszem Kuleszą,
- instruktaż poruszania się z białą laską i wiele innych.

O ile dopisze pogoda będzie można zwiedzać unikatowy na skalę europejską Park Orientacji Przestrzennej będący jednocześnie placem zabaw dla najmłodszych wychowanków Ośrodka.