Dnia 11 września uczniowie klasy VI a i Zasadniczej Szkoły Zawodowej odwiedzili   artystów- rzeźbiarzy tworzących swoje prace w drewnie na IX Międzynarodowym Plenerze Rzeźbiarskim Puszcza Zielonka 2015 – Dotyk Przeszłości . Sympozjum odbyło się w dniach od 6 do 16 września 2015 roku  w samym sercu Puszczy w miejscowości Kamińsko. Mogliśmy oglądać powstające prace, rozmawiać z twórcami – spotkaliśmy rzeźbiarzy przybyłych w nasze okolice z Hiszpanii, Francji, Niemiec, Chin, Kosowa, Izraela i Polski. Mieliśmy też okazję zrealizować temat Dotyk Przeszłości, tworząc prace wg własnego pomysłu w glinie.

Rzeźbiarzom towarzyszymy już od trzech lat. Jedna z prac powstałych podczas pleneru w 2013 roku, zatytułowana Kontakt znajduje się w Parku Orientacji Przestrzennej.