dzieci oglądają w auli nowe urządzeniaW dniu 19.05.2015 r. w Ośrodku odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy Harpo z niewidomymi uczniami oraz specjalistami orientacji przestrzennej. Zarówno uczniowie jak i specjaliści mogli zobaczyć i nauczyć się posługiwać urządzeniem wspomagającym orientację przestrzenną Trekker Breeze. Praktyczne zastosowanie urządzenia w poruszaniu się po terenie Owińsk wzbudziło zaciekawienie i chęć poznania czegoś nowego. Uczniowie w czasie pracy z urządzeniem mogli usłyszeć komunikaty o położeniu, najbliższych punktach w okolicy np.: bank, sklep itp. oraz kierunkach, w jakich mają się poruszać. Testujący urządzenie stwierdzili, że jest ono dodatkowym źródłem informacji w czasie poruszania się. Nie zastąpi ono jednak białej laski i uwagi, jaką trzeba poświęcić by trafić do celu.

pora ruszać w teren na razie w naszym parku

wszyscy wsłuchują się uważnie w komunikaty GPSMiłoszowi podoba się to nowe urządzenie

cała grupa przed przejściem dla pieszych