Komunikaty

1. W okresie od dnia 31.01.2022 r. do dnia 27.02.2022 r. uczniowie klas 5a, 5b, 6a, 6b, 7a, 7b, 8a, 8b szkoły podstawowej oraz klas 1a, 2a, 3a, 3b, 3c, 3d Liceum Ogólnokształcącego pobierają naukę w formie zdalnej, pozostali uczniowie Ośrodka kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz wewnętrznych przepisów.
  2. W okresie od dnia 31.01.2022 r. do dnia 27.02.2022 r. zajęcia WWRD, zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze, zajęcia edukacyjne i praktycznej nauki zawodu dla wszystkich klas szkoły branżowej oraz zajęcia rewalidacyjne są realizowane stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz wewnętrznych przepisów.
  3. W okresie od dnia 30.01.2022 r. do dnia 27.02.2022 r. Internat pracuje stacjonarnie, za wyjątkiem weekendów (wychowankowie opuszczają internat w piątek do godz. 16.00 i wracają w niedzielę od godz. 15.00 lub w poniedziałek przed lekcjami).
  4. W przypadku uczniów, którzy nie posiadają niezbędnego sprzętu do realizacji nauki na odległość istnieje możliwość wypożyczenia laptopa wraz z oprogramowaniem na czas trwania tej nauki.
  5. Uczniom klas 8 szkoły podstawowej i klas maturalnych umożliwia się konsultacje stacjonarne, po wcześniejszym umówieniu z nauczycielem.

Szanowni Państwo – Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
przyszło nam kolejny raz mierzyć się z koniecznością pracy zdalnej dla części naszych uczniów. Są to dla nas i dla Państwa niezwykle trudne decyzje i zadania organizacyjne. Jako pedagodzy mamy pełną świadomość, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a jednak nie zdecydowaliśmy się na otwarcie Ośrodka dla wszystkich. Uznaliśmy, że zdrowie jest absolutnym priorytetem zwłaszcza w przypadku dzieci takich jak uczniowie naszej placówki. Prosimy Państwa o zrozumienie i szczególne wyczulenie na najmniejsze oznaki wirusa u dzieci. Musimy przeżyć tę epidemię wszyscy i dlatego wszyscy musimy dbać, aby ryzyko zachorowania było minimalne – do Ośrodka nie mają wstępu osoby z objawami infekcji! Dotyczy to wszystkich! Jednocześnie prosimy Państwa o szybkie reagowanie w przypadku otrzymania informacji o zachorowaniu – dziecko należy odebrać z placówki w dniu pozyskania wiedzy o chorobie!
Postanowiliśmy pierwsze dwa tygodnie obserwować sytuację, by ewentualnie rozszerzyć ilość klas pracujących stacjonarnie, będzie to możliwe jedynie wówczas, gdy wszyscy będziemy przestrzegali zasad i postępowali ostrożnie (zachęcamy do szczepienia dzieci) – poinformujemy Państwa co dalej, najpóźniej do czwartku 10.02. 2022 r.

Życzę zdrowia
Dyrektor Ośrodka