rejs2019 01

W dniach 26.08 do 01.09 2019 r. siedmioro uczniów wraz z opiekunami Panem Łukaszem Mrozińskim i Panem Wiesławem Pawlakiem,uczestniczyło w pełnomorskim rejsie żaglowcem Kapitan Borchardt" na morskiej trasie Gdańsk - Visby - Gdańsk. Była to dla naszych podopiecznych przygoda życia. Wychowankowie brali czynny udział we wszystkich zadaniach związanych z obsługą jachtu żaglowego. Pełnili wachty, sterowali żaglowcem za pomocą specjalnej aplikacji określającej kierunek żeglugi oraz odchylenie steru, wciągali i opuszczali żagle oraz przygotowywali posiłki dla całej załogi, a także sprzątali pokład. W czasie wolnym od wacht uczyli się wiązać węzły, wysłuchali wykładów o meteorologii i zapoznali się z podstawową wiedzą dotyczącą nawigacji. Odpoczywali słuchając szumu fal (leżąc na bukszprycie - siatce przed dziobem żaglowca), wspinając się na maszt lub oglądając filmy o działalności Fundacji „Zobaczyć Morze" czy o Kapitanie Borcharcie. Młodzież zwiedzała również Muzeum w Visby i Starówkę. Wiele miłych chwil spędziliśmy poznając rówieśników z niepełnosprawnością wzrokową z całego kraju. Rejs został zorganizowany przez Fundację „Zobaczyć morze”. Udział grupy uczniów z Owińsk był finansowany przez sponsorów oraz Stowarzyszenie "Pomóż Dziecku Niewidomemu", którym bardzo dziękujemy za wsparcie.