matematyka3Rok 2019 został ogłoszony Rokiem Matematyki. Obchody Święta dały uczniom okazję spojrzenia na matematykę w inny, ciekawy i kreatywny sposób. Podczas zajęć uczniowie budowali modele figur płaskich i brył, rozwiązywali rebusy, szukali pojęć matematycznych w otaczającym świecie oraz grali w karty (innowacyjne autorskie karty „Figurki” opracowane w ramach projektu V edycji konkursu grantowego fundacji mBanku). Wzięli też udział w licznych konkursach:
teleturniej „Gra o milion”,
quiz „Matematyka dzika”,
teleturniej „5 sekund” (autorskie opracowanie),
konkurs wiedzy o Pitagorasie,
Ogólnopolski Konkurs „Orzeł matematyczny” organizowany przez firmę „Delta”.
Za udział w konkursach uczniowie otrzymali drobne upominki, wyróżnieni otrzymali też Dyplomy Uznania. Zuzia z kl. VI, za najlepszy wynik w szkole w konkursie „Orzeł matematyczny”, dodatkowo uhonorowana została medalem, a Nasz Ośrodek zdobył certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty.
Od września wspólnie z uczniami starszych klas szkoły podstawowej będziemy tworzyć kolejną grę „Bingo brajl” w ramach projektu z VI edycji konkursu grantowego Fundacji mBanku, który po raz kolejny udało nam się wygrać. Za w/w wydarzenia odpowiedzialne były Panie: Magdalena Ciesielska, Maria Kaliszan-Kaźmierczak oraz Hanna Boch.