15 maja na terenie Parku Orientacji Przestrzennej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach odbyły się po raz XXI międzynarodowe zawody sportowe w lekkiej atletyce dla osób niewidomych i słabo widzących.   W zawodach wzięło udział łącznie 60   uczestników z Czech, Słowacji oraz Polski. Wśród rywalizującej młodzieży wyłoniono zwycięzców trójboju i czwórboju lekkoatletycznego (bieg na 60 m., skok w dal, rzut piłką palantową (dla dzieci młodszych) lub kulą (dla starszej młodzieży) oraz bieg na 600 m.).   Organizowane cyklicznie przez Pana Wiesława Pawlaka zawody cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej wzrokowo.  W bieżącym roku w czasie rywalizacji rozdano 12 kompletów medali, puchary oraz nagrody rzeczowe. Współorganizatorem zawodów jest Stowarzyszenie „Pomóż dziecku niewidomemu” działające przy Ośrodku. Zawody sportowe odbyły się dzięki dofinansowaniu ze środków Starosty Powiatu Poznańskiego w ramach projektu „Międzynarodowe zawody sportowe w lekkiej atletyce dla osób niepełnosprawnych wzrokowo oraz ze złożoną niepełnosprawnością”.