- Jesteś tutaj:
-
Home
- Aktualności
Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, od dnia 18.01.2021 roku, dzieci z klas I-III szkoły podstawowej Ośrodka, rozpoczynają naukę w trybie stacjonarnym. Wychowawcy klas będą informowali telefonicznie rodziców o zasadach funkcjonowania placówki.
Rozpoczynamy pracę w poniedziałek 18.01.2021 i pracujemy do piątku do godz. 16 - od godziny 16:00 będzie ozonowanie pomieszczeń.
Kolejny tydzień (jeśli nie będzie innych wytycznych) zaczniemy w niedzielę 24.01.2021 do piątku 29.01.2021 do godziny 16:00 - od godziny 16.00 będzie ozonowanie pomieszczeń.
Bartłomiej Maternicki
Już kolejny raz dzięki #zaczytani.org mogliśmy nie tylko powiększyć księgozbiór naszej Ośrodkowej biblioteki, ale także stworzyć kilka nowych, małych bibliotek. Dzięki temu uczniowie, nauczyciele i rodzice naszych uczniów będą mogli w wieli miejscach pożyczyć książkę, aby ją poczytać. Rozwój czytelnictwa ma istotny wpływ na rozwój każdego człowieka, a prawidłowy rozwój naszych uczniów jest priorytetem w działaniach naszej placówki.
Serdecznie zapraszamy na wystawę “Sięgnij tam, gdzie wzrok nie sięga” przy ulicy Matejki, która do 10 stycznia wisi na elewacji budynków 52 i 53.
Utalentowani uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach zostali zaproszeni do wzięcia udziału w wystawie zorganizowanej przez Niewidzialną Ulicę w ramach projektu współfinansowanego przez Wydział Kultury Miasta Poznania.
Wśród artystów, którzy mieli możliwość zaprezentowania swoich prac znaleźli się uczniowie: Luiza Cieszyńska, Adam Borysiewicz, Kacper Kaczmarek, Nadia Elińska, Lena Gucia, Oskar Molicki i Wiktor Warciarek.
Uczniowie wykonali prace w różnych technikach, od rysunków piórkiem i tuszem poprzez rysunek brajlowski i kredki woskowe, rysunki pastelami olejnymi po prace zrealizowane w programie graficznym.
Tematyka prac jest bardzo zróżnicowana od inspirowanych pejzażami, poezją, mangą, animą, militariami po problematykę społeczno-polityczną. Prace zostały wykonane pod kierunkiem Dagmary Szymkowiak.
W zbliżającym się 2021 roku życzymy Uczniom, Absolwentom, Rodzicom oraz Przyjaciołom naszego Ośrodka przede wszystkim dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Wielu szczęśliwych chwil, uśmiechu, pogody ducha oraz wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów.
Niech ten rok będzie piękny i wyjątkowy!
Do szybkiego zobaczenia na zajęciach w Ośrodku!
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy SOSWDN w Owińskach
Z okazji świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć życzenia Uczniom, Absolwentom, Rodzicom oraz Przyjaciołom naszego Ośrodka.
Życzymy przede wszystkim zdrowych, pełnych ciepła i radości świąt spędzonych w gronie najbliższych. Niech piękne chwile Wigilii upłyną ze wspólnie śpiewaną kolędą i zapachem choinki w tle. Niech święta przyniosą ukojenie po ostatnich zwariowanych miesiącach. Czerpcie z tego co najważniejsze i rozkoszujcie się tym co bezcenne – wspólnie spędzonym czasem z najbliższymi Wam ludźmi. Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia dla Was i Waszych rodzin!
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy SOSWDN w Owińskach
Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie "Pomóż dziecku niewidomemu" otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu dla priorytetu 1a edycja 2020 Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 (PROO). W tym celu została podpisana umowa z Narodowym Instytutem Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na realizację zadania publicznego, zleconego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich pod tytułem: Niewidomyprogramista.pl - program rozwoju Stowarzyszenia "Pomóż dziecku niewidomemu". Na ten cel nasze stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie w wysokości 510 000,00 zł.
Zadanie pn. Niewidomyprogramista.pl - program rozwoju Stowarzyszenia "Pomóż dziecku niewidomemu" jest realizowane w okresie od 1 września 2020 r. do 30 grudnia 2022 r. na terenie gminy Czerwonak, powiat poznański, województwo wielkopolskie.
W ramach realizacji zadania planujemy m.in. stworzenie oferty szkoleń stacjonarnych dla osób niewidomych i słabowidzących oraz ich opiekunów; przygotowanie 20 kursów e-learningowych (innowacyjne i nowatorskie szkolenia podnoszące umiejętności osób niepełnosprawnych wzrokowo połączone ze stosowaniem czytników ekranu, programów powiększająco-mówiących i monitorów brajlowskich); wykonanie strony internetowej www.niewidomyprogramista.pl w standardzie WCAG 2.1 oraz stworzenie platformy e-learningowej w standardzie WCAG 2.1 na której zaimplementowane będą szkolenia dostępne z dedykowanej strony internetowej dla osób niewidomych i słabowidzących.
Dodatkowo realizacja ww. zadania publicznego przyczyni się do poprawy zarzadzania inicjatywami i projektami naszego stowarzyszenia oraz wpłynie na dywersyfikację przychodów organizacji. W ramach rozwoju instytucjonalnego Stowarzyszenia "Pomóż dziecku niewidomemu" zaplanowano zakup niezbędnego wyposażenia m.in. sprzętu biurowego i podstawowego sprzętu rehabilitacyjnego. W celu zwiększenia zakresu współpracy międzynarodowej, 10 osób podniesie poziom posługiwania się językiem obcym. Będzie służyć to poprawie efektywności współpracy oraz pozyskanie nowych instytucji zagranicznych do współpracy.
Działanie sfinansowane ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.
Łukasz Mroziński
Stowarzyszenie "Pomóż dziecku niewidomemu"
Z uwagi na wysoki i bardzo wyrównany poziom wykonań uczestników konkursu i duże zainteresowanie wykonaniem kolęd, jury postanowiło przydzielić nagrody w 3 kategoriach wiekowych:
I etap edukacyjny:
1 miejsce Jan Gawrych,
2 miejsce Kacper Dastych,
3 miejsce rodzeństwo - trio: Dagmara Koza, Patrycja Koza i Aleksandra Wiśniewska,
II etap edukacyjny:
1 miejsce Lena Gucia
2. miejsce ex aequo Julia Kożuszek i Jagoda Ptak
3 miejsce Zuzanna Krawiec
Szkoły ponadpodstawowe:
1 miejsce Hanna Zmuda
2 miejsce Zuzanna Ruszała
3 miejsce Ewa Bryś
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pięknego kolędowania i muzykowania, odwagi wzięcia udziału w konkursie oraz talentu!
Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi po powrocie uczniów do Ośrodka. Każdy z uczestników otrzyma upominek!
Zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia filmów na profilu naszego Ośrodka na facebooku.
Mamy to!! Oficjalnie przemiło nam ogłosić, że 6 konkurs szopek bożonarodzeniowych "Do szopy wszyscy" dobiegł końca!! Kochani Twórcy bardzo serdecznie Wam i Waszym rodzinom dziękujemy za zaangażowanie jakim się wykazaliście, aby tegoroczna edycja mogła się odbyć. W najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewaliśmy się, że odzew będzie, aż tak duży. To bardzo miłe i budujące 🙂 Dziękujemy za wszelkie przemiłe słowa i podziękowania płynące w naszą stronę. Z uśmiechem na ustach i łezką w oku podziwialiśmy zdjęcia na których widać jak wspólnie działaliście, by stworzyć najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Z jakim zaangażowaniem całymi rodzinami budowaliście historię konkursu, która mamy nadzieję, że zawsze będzie Nam towarzyszyć. Dziękujemy też Waszym najbliższym za wsparcie, zaangażowanie i chęci. Jednocześnie życzymy już teraz Wam pięknych Świąt pełnych nadziei, zdrowia, miłości i pokoju.
p. Dominika Maćkowiak i p. Joanna Krause
Kochani, w tym roku Dyrekcja wybrała na podstawie zdjęć, które do nas przesłaliście laureatów, a są nimi:
Kategoria I: Ignacy Ciesiółka,
Kategoria II: ex equo Julia Kożuszek i Adam Smoliński,
Kategoria III: Dominik Iwański,
Kategoria IV: Bartosz Stroiński.
Serdecznie gratulujemy
Dyrekcja Ośrodka oraz organizatorzy