Serdecznie Państwa zapraszam do odwiedzenia naszego Ośrodka w dniu 1 kwietnia 2017 r. Będziecie mieli Państwo okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej placówki, porozmawiania z uczniami, nauczycielami i specjalistami. Czekamy na Państwa od godziny 11:00.  Poniżej przedstawiamy program Dnia Otwartego.

11.00 Spotkanie w auli Ośrodka. Występ dzieci. Pokaz dźwiękowego tenisa stołowego  Prezentacja placówki.

11.30 Zwiedzanie placówki: szkoły (podstawowa, branżowa I stopnia, przysposabiająca do pracy i liceum ogólnokształcące),  pracownie specjalistyczne, internat. Konsultacje indywidualne z nauczycielami i specjalistami.

12.00 Poczęstunek przygotowany przez uczniów szkoły zawodowej w Domku Ogrodnika.

Spotkaniu towarzyszą:

- wystawa wyrobów tapicerowanych naszych uczniów,

- wystawa wyrobów wikliniarskich,

- pokaz pracowni garncarskiej,

- pokaz zajęć z robotyki.

Od godziny 11:00 będą mieli Państwo okazje zwiedzić jedyne w Polsce Muzeum Tyflologiczne oraz unikatowy na skalę europejską Park Orientacji Przestrzennej będący jednocześnie placem zabaw dla najmłodszych wychowanków Ośrodka.

Jeżeli dziecko nie będzie miało ochoty spacerować z Państwem może uczestniczyć w tym czasie w zajęciach przygotowanych przez naszych nauczycieli (od godziny 11:00 do 13:00).

Zapraszamy również na spotkanie z zespołem wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, które udziela wsparcia dzieciom niepełnosprawnym od urodzenia do rozpoczęcia nauki w szkole oraz ich rodzicom.