samoobsluga12W dniach 16-20.10.2018 dwójka naszych uczniów na zaproszenie szkoły w Levoczy uczestniczyła w kolejnej edycji międzynarodowych warsztatów dla dzieci niewidomych z zakresu czynności życia codziennego. Miejsce spotkania był pensjonat Motyl w Liptovska Tepla . W ramach zadań sprawdzana była znajomość cyfr w Brajlu, umiejętność przygotowania napoju i deseru, segregacja monet w euro, rozpoznawanie przedmiotów codziennego użytku. Również sprawdzane było nawlekanie igły i wykonanie prostego szycia. W wolny czasie odwiedziliśmy szkołę w Levoczy. Podziwialiśmy uroki starego miasta i zamek Spiski Hrad. Atrakcją była kąpiel w źródłach termalnych w pobliżu pensjonatu. Opiekunami wyjazdu byli: p. Joanna Czopik i Wiesław Pawlak. Wyjazd zorganizowano dzięki wsparciu finansowym na wymianę międzynarodową Starostwa Powiatowego w Poznaniu.