ICHOT3Pod koniec września i w początkach października uczniowie klas V, VI i VII Szkoły Podstawowej wzięli udział w projekcie pilotażowym zrealizowanym wspólnie z Bramą Poznania ICHOT. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie mogli zapoznać się z tematyką związaną z życiem codziennym w średniowiecznym grodzie, a także zgłębić wiedzę na temat pracy archeologa oraz zaznajomić się ze znaleziskami archeologicznymi na Ostrowie Tumskim. W części terenowej uczniowie odbyli spacer po najciekawszych miejscach Ostrowa Tumskiego wysłuchując opowieści i legend dotyczących tego magicznego miejsca. Podczas zajęć uczniowie korzystali z licznych rekwizytów, tyflografik oraz tekstów brajlowskich, mogli także ćwiczyć orientacje w nieznanym dla nich terenie. Koordynatorem projektu w naszym Ośrodku był historyk Krzysztof Nowak, w Bramie Poznania Pani Lucyna Kaczmarkiewicz, której dziękujemy za gościnne przyjęcie!