90519 maja 2018 r. był bardzo fajnym dniem w Ośrodku. Gościliśmy już po raz kolejny studentów II i III roku z kierunku wzornictwa z p. prof. Jadwigą Filipek. Prezentowali swoje pomysły po analizie potrzeb naszych wychowanków. Były to m.in. gra „czym jest dotknij”, „kalendarz dotykowy”, „pojemnik do sypkich rzeczy”, „deska składana”, „nóż z osłoną na palce” i „organizer kosmetyki”. Wszystkie te pomoce spotkał duży aplauz ze strony dzieci.
Tego samego dnia zebraliśmy się wszyscy, by posłuchać koncertu w wykonaniu studentek Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu pod kierownictwem dr. hab. Marcina Murawskiego. Wersja wersji live koncertów z minionych epok w wykonaniu altowiolistkek: Aleksandry Ruciak, Marianny Kalickiej i Michaliny Matias oraz dr Anna Starzec-Makandasis grającej na fortepianie spotkały się z owacjami wychowanków. Po wysłuchaniu kompozycji C.F. Zeltera, K. Stamitza i C. Forsytha dzieci mogły obejrzeć instrumenty, a nawet pociągnąć smyczkiem.
Naszym wszystkim gościom za pełne dobrych doznań przedpołudnie bardzo dziękujemy!