PR1W dniu 14 marca nasza uczennica i wychowanka Natalia Urbaniak wraz z nauczycielkami: panią Katarzyną Krawiec i panią Alicją Karnecką gościła w przedszkolu „Zaczarowany Zamek” w Owińskach. Na spotkanie przybyły wszystkie grupy przedszkolaków. Dzieci poznały tajniki alfabetu Brajla, miały możliwość zobaczenia specjalnych narzędzi i pomocy dydaktycznych oraz „przetestowania” maszyny do pisania. Dowiedziały się czym jest biała laska i jaką pełni funkcję. Zaprzyjaźniły się ze starszą koleżanką, która opowiedziała im o specyfice życia, nauki, zabawy i uczenia się świata w Ośrodku. Pani Alicja pokazała rysunki i kolorowanki wykonane przez dzieci i młodzież niewidomą i słabowidzącą uczącą się w naszej placówce. Z kolei pani Katarzyna zaprezentowała gry planszowe dostosowane do osób z dysfunkcją wzroku. Dzieci mogły założyć specjalne okulary -symulatory schorzeń wzroku, przez które widziały świat inaczej, czyli tak jak widzą nasi podopieczni. Spotkanie było dla wszystkich bardzo pozytywnym emocjonalnie i poznawczo przeżyciem.