slowacja1W dniach 18-21.10.17. dwójka naszych wychowanków uczestniczyła w międzynarodowych warsztatach z samoobsługi niewidomych organizowanych przez szkołę w Levoczy (Słowacja). Miejscem spotkania był hotel Hubert w Wysokich Tatrach. Nasz ośrodek reprezentowali Wiktoria Królicka i Adam Chmielewski. W zajęciach uczestniczyła młodzież ze szkół dla niewidomych z Pragi ,Liberca, Opavy, Bratysławy, Olomuńca, Lwowa i gospodarze.Tematem zajęć było przygotowanie : napoju cytrynowego,kanapki na drugie śniadanie,rozpoznanie skarpetek do pary,segrega-cja monet, odczytywanie nazw leków w Brajlu na opakowaniu,rozpoznawanie przedmiotów codziennego użytku. W wolnym czasie odwiedziliśmy szkołę w Levoczy, zwiedziliśmy zabytki tego pięknego miasta, korzystaliśmy z uroków Tatr i basenu . W wieczornych zajęciach integracyjnych młodzież zapoznała się z przyrodą i mieszkańcami Tatr, uczestniczyła w różnych konkursach i końcowej dyskotece. Pobyt dał mozliwość wymiany doświadczeń nie tylko dla młodzieży, ale i dla opiekunów. Odpowiedzialni za wyjazd: byli Alicja Kubiak i Wiesław Pawlak.
Wyjazd z organizowano ze środków Powiatu Poznańskiego na wymianę międzynarodową.