01Luty 2020 r. rozpoczął się niezwykłą imprezą sportową. We Wrocławiu został zorganizowany pierwszy w historii (w Polsce i na świecie) turniej tenisa stołowego dźwiękowego w formule open – WROCŁAW OPEN 2020. Do rywalizacji mogli więc przystąpić nie tylko reprezentanci poszczególnych ośrodków, ale również absolwenci.
Do Wrocławia przybyło siedemnastu zawodników. Zwycięzcą został Paweł Hejna, ze szkoły dla Niewidomych we Wrocławiu. Drugie miejsce zajęła uczennica naszego Ośrodka, Klaudia Bandalewicz. Trzecie miejsce należało do Przemysława Młyńskiego z Gdańska. W drużynowym meczu towarzyskim zwyciężył Poznań, pokonując Wrocław (45-38).
 Poznań reprezentowali we Wrocławiu absolwenci: Natalia Marendziak, Jarosław Godek i Adrian Kucza oraz aktualni uczniowie naszego Ośrodka: Klaudia Bandalewicz, Michał Brajer i Mateusz Gieprz.
Turniej tenisa stołowego dźwiękowego WROCŁAW OPEN 2020 odbył się z inicjatywy Pani Magdaleny i Pana Macieja Cekiery, którym gratulujemy pomysłu i wykonania. Takie wydarzenia są bardzo cenne i potrzebne, bo integrują naszych uczniów, absolwentów oraz kadrę.
Organizatorzy zawodów świetnie wszystko zaplanowali. Na początku turnieju zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy: pomarańczową i białą. W tych grupach rywalizowali ze sobą na zasadzie „każdy z każdym”, do dwóch przegranych setów (set do siedmiu punktów). Następnie odbyły się dwa finały. W dużym finale spotkało się czterech zawodników (po dwóch najlepszych z każdej grupy) i walczyło o miejsca od pierwszego do czwartego. W małym finale rywalizowali pozostali uczestnicy o miejsca od piątego do siedemnastego. Finały odbyły się na sali gimnastycznej, przy stole wyposażonym w sprzęt elektroniczny wspomagający sędziowanie. W pojedynkach finałowych zawodnicy grali obowiązkowo w plastrach okulistycznych.