wojsko0112 lutego uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w kolejnej żywej lekcji historii. Tym razem odwiedzili Muzeum Broni Pancernej na poznańskiej Ławicy. W muzeum tym zgromadzono sprzęt wojskowy różnego typu: czołgi, działa pancerne, samochody, transportery, pojazdy techniczne, a także limuzyny rządowe. Obecnie jest ich tam około 60. Większość pojazdów pochodzi z okresu II wojny światowej i służyła polskim żołnierzom. Nasi uczniowie mogli wysłuchać ciekawych historii tych pojazdów, a także dotknąć niezwykłych eksponatów, jak choćby czołgu  T-34 znanego z serialu ,,Czterej pancerni i pies”. Wszystkim miłośnikom militariów, i nie tylko, polecamy to szczególne miejsce i zachęcamy do jego odwiedzenia. My, z pewnością, jeszcze tu powrócimy. Dziękujemy Panom Wiesiowi Pawlakowi i Krzysztofowi Nowakowi za przygotowanie tej wycieczki, oraz pozostałym opiekunom.