MP201905W dniach 25-27.10.2019r w Parku rekreacyjno sportowym FairPlayce w Poznaniu odbyły się VII Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Dźwiękowym. 
W rozgrywkach wzięło udział 32 zawodników. Rywalizowali między sobą zawodnicy z Łodzi, Dąbrowy Górniczej, Krakowa, Lasek, Wrocławia i Owińsk. Po raz pierwszy wzięli udział zawodnicy z Ukrainy, z Ośrodka dla niewidomych z  Chersoń. Rozgrywki toczyły się przez 3 dni co było doskonałą okazją do integracji, nawiązania znajomości  i wymiany doświadczeń. 
Każdego dnia w zawodach pomagali nam studenci z AWF w Poznaniu, którzy na co dzień studjują tę dyscyplinę na uczelni. Dzielnie młodzieży niewidomej jak co roku  pomagali  harcerze z 164 Drużyny „Wataha”. Wraz z trenerami, opiekunami i wolontariuszami, każdego dnia gościliśmy ok. 70 osób.
Mistrzostwa otworzył Pan Mirosław Matelski Dyrektor Szkoły Podstawowej w SOSWDN w Owińskach. Obecni byli również Pan Antoni Kalisz członek Zarządu Powiatu Poznańskiego, Pan Tadeusz Pasek Inspektor Wydziału Edukacji  Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Panowie Ryszard Flisikowski i Jakub Rękoś właściciele Parku rekreacyjno sportowego FairPlayce oraz koordynatorzy sekcji tenisa stołowego w tymże obiekcie Pani Renata Gumula i Pan Szymon Galas.
Tytuł Mistrza Polski można było otrzymać w rozgrywkach indywidualnych, drużynowych i w deblu. Rozgrywki w konkurencji singla rozpoczęły się w 5 grupach eliminacyjnych. Zawodnicy byli rozstawieni w grupach przez organizatora zawodów wg, klasyfikacji ostatnich Mistrzostw Polski z 2018r. oraz ubiegłorocznego Pucharu Polski. W dwóch grupach po 6 i w trzech grupach po 7. Pojedynki w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Walczono w jednym secie do 7 punktów. Do finału „A”( o miejsca od 1-16) przechodzili zawodnicy z I, II i III miejsca w grupie. Pozostali walczyli w finale „B” ( o miejsca od 17-32) .Finały A i B rozgrywały się wg. typowej tabeli pucharowej dla 16 zawodników do dwóch przegranych setów do 7 pkt. Miejsca w tabelach losowali trenerzy. W konkurencji debla rozgrywki przeprowadzone były wg typowej tabeli pucharowej dla 16 debli. Trenerzy ekip losowali miejsca dla swoich deblistów, którzy rozgrywali pojedynki do dwóch przegranych setów (do 7 punktów w każdym secie). Debel, który przegrał pojedynek tracił szansę na udział w finale turnieju deblowego. W kategorii drużynowej 3-osobowe zespoły rywalizowały zgodnie z typową tabelą pucharową dla 16 drużyn. Trenerzy ekip losowali miejsca w tabeli dla swoich drużyn. 3-osobowe drużyny grały systemem sztafetowym, tzn.: kolejna para grających przejmowała wyniki pary poprzedniej.  
Zawody rozgrywane były na 4 stołach w tym 3 stoły wyposażone były w urzadzenie optyczno-elektroniczne służące do wspomagania sędziowania.  W czasie Mistrzostw rozegrano 180 pojedynków. Tempo gry poszczególnych pojedynków było bardzo różne, uzależnione od umiejętności zawodników oraz od taktyki jaką stosowali. Nie brakowało emocji, radości z wygranych pojedynków i smutku z przegranych.
Niedzielnym pojedynkom finałowym we wszystkich kategoriach kibicowała Pani Maria Tomaszewska Dyrektor SOSWDN w Owińskach.
Ceremonię zakończenia Mistrzostw zaszczyciła swoją osobą Pani dr Ewa Bąk Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, która wspólnie z Panią Dyrektor Marią Tomaszewską dokonała dekoracji zwycięzców.
 
Główne nagrody oraz podium zdobyli:
Indywidualnie
1. Adam Uzarczyk – Łódź
2.Wiktor Moszczyński – Łódź
3. Paweł Hejna – Wrocław
Debel:
1. Wiktor Moszczyński, Adam Uzarczyk – Łódź
2. Klaudia Bandalewicz, Mateusz Gieprz – Owińska
3. Patryk Walczak, Robert Wijas – Łódź
Drużynowo:
1. ŁÓDŹ
2. OWIŃSKA (Klaudia Bandalewicz, Mateusz Gieprz, Michał Brajer)
3. WROCŁAW
  
MIEJSCA W KLASYFIKACJI INDYWIDUALNEJ VII MISTRZOSTW POLSKI W TENISIE STOŁOWYM DŹWIĘKOWYM ZAWODNIKÓW REPREZENTUJĄCYCH
SOSW OWIŃSKA:
5.   Klaudia Bandalewicz
12. Michał Brajer
13. Mateusz Gieprz
17. Hubert Koza
18. Borys Kozielewicz
25. Miłosz Nowicki
 
 

Coś więcej...

 
Park or
muzeum
stowa

wirt spac

ocena

baneredn