DBL0315 października - Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Święto osób słabowidzących i niewidomych. Poznań. 27 stopni ciepła w słońcu! I nie do zmierzenia temperatura na Placu Wolności w Poznaniu. To tam, przez kilka godzin setki gości mogły na zorganizowanym przez nasz Ośrodek heppeningu.
Szczególne podziękowania należą się Zespołowi Szkół z Biedruska, klasie I ze Szkoły Podstawowej nr 35 z Poznania, klasie III ze Szkoły Podstawowej nr 62 z Poznania i Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej. Dzieci z tych szkół na parę godzin opuściły szkolne ławki, by spotkać się z naszymi uczniami i nauczycielami, a właściwie z tym co prezentowali dużym i małym! Oprócz oglądania występów artystycznych, goście mogli spróbować dosłownie wszystkiego co dla osób z dysfunkcjami wzroku jest normą: orientacji przestrzennej, pisania i czytania w brajlu, gry w tenisa stołowego dźwiękowego, oglądania map i tyflografik i wielu innych działań... To co dla niewidomych i słabowidzących jest oczywistością - dla gości często było niezłą łamigłówką, ciekawą i pouczającą. Dziękujemy gościom za radość, zabawę, współpracę i pytania. Do zobaczenia za rok!