Samoobsluga 2019 027 1W dniach 16-19.10.2019 dwójka uczniów naszego Ośrodka uczestniczyła w warsztatach z samoobsługi niewidomych organizowanych przez zaprzyjaźnioną szkołę w Levoczy (Słowacja). Miejscem zajęć był kameralny pensjonat w Liptovskim Mikulaszu. Oprócz naszej młodzieży w czynnościach życia codziennego doskonalili się uczniowie z Czech, Słowacji i Ukrainy. W programie było estetyczne przygotowanie kanapki i napoju, rozpoznawanie monet, zapachów środków spożywczych i czystości. Segregacja przedmiotów i owlekanie poduszki. W wolnym czasie korzystaliśmy z basenu, a podczas długich spacerów podziwialiśmy uroki jesieni w Niskich Tatrach. Opiekunami wyjazdu byli: Pani Grażyna Michalczyk i Pan Wiesław Pawlak. Wyjazd zorganizowano dzięki środkom Starostwa Powiatowego w Poznaniu na wymianę międzynarodową.