IMG 0416W dniach 14-17.09.2019r. nasi uczniowie ze szkoły podstawowej wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce nad Morze Bałtyckie. Wyjazd został zorganizowany przez stowarzyszenia działające w naszym Ośrodku, tj. „Pomóż Dziecku Niewidomemu” i „Być Potrzebnym”.
Celem wyjazdu była integracja naszych wychowanków z grupą osób starszych – dawnych pracowników Ośrodka. Podczas kilkudniowej wycieczki odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc: w Dobrzycy spacerowaliśmy po pięknych ogrodach Hortulus, w Kołobrzegu płynęliśmy statkiem „Pirat” oraz zwiedziliśmy Muzeum Oręża Polskiego. Natomiast w Koszalinie korzystaliśmy z atrakcji Parku Wodnego. Mieszkaliśmy w Mielnie w starym lecz przytulnym i wygodnym „Żółtym Dworku”.
Nasi wychowankowie aktywnie spędzili czas podczas wyjazdu i zgodnie stwierdzili, że 4 dni to zdecydowanie za krótko!