IS7 Rok szkolny 2018/19 był kolejnym, w którym najmłodsze uczennice systematycznie uczestniczyły w zajęciach ruchowych z elementami integracji sensorycznej. W okresie sprzyjającej aury zajęcia prowadzone były w Parku Orientacji Przestrzennej z wykorzystaniem znajdujących się w nim przyrządów. Dzieci poprzez zabawę zwiększały świadomość własnego ciała i otaczającej przestrzeni. Wdrażane do samodzielności, dzielenia przestrzeni z innymi rówieśnikami, nawiązywania relacji, współdziałania w grupie zdobywały nowe umiejętności ruchowe. Zabawa tego rodzaju uczyła koncentracji na wykonanej czynności, dawała dziecku poczucie wpływu na otoczenie i możliwość obserwowania efektów swoich działań. Umiejętność wykonania nowych zadań wzmacniała w nich poczucie wartości i pewności siebie. Zajęcia budziły w dzieciach ciekawość i radość uczenia się aktywności, dzięki którym mogły zdobyć nowe doświadczenia.