DBL3Happening z okazji Dnia Białej Laski zorganizowany na Starym Rynku w Poznaniu był niesamowitym doświadczeniem dla nas, organizatorów, ale również wielu innych osób, które zechciały w nim uczestniczyć. Można było posłuchać występów muzycznych (śpiewu i gry na instrumentach) Jacka, Basi, Kacpra, Mariusza, Oli, Bartka i Damiana, posłuchać bajek o jesieni czytanych przez Basię, Karola i Magdę. Sporym zainteresowaniem Szkoły Muzycznej I stopnia cieszyło się jesienne drzewo, które uzdrawiali pisząc w brajlu swoje imiona ( za udział serdecznie im dziękujemy). Dużo emocji wzbudził również tor przeszkód, w którym wielu przypadkowych przechodniów mogło poczuć się jak osoba niewidoma. Idea jaka nam przyświecała to, poza świętowaniem dnia osób niewidomych i słabowidzących, popularyzacja instruktażu "Jak pomóc osobie niewidomej". Wiele osób zapoznało się z ulotką dotyczącą wskazówek pomocy niewidomym.
Stary Rynek stał się na przeszło dwie godziny (bo zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania) miejscem, w którym spora ilość osób chciała poukładać pomoce sensoryczne dla niewidomych, podzielić się swoimi doświadczeniami z kontaktu z niewidomymi, a czasami zwyczajnie pobyć z nami.

Towarzyszyli nam panowie Maciej i Michał, autorzy projektu Dotknij Świata Książek, z figurkami ze znanych wielu dzieciakom bajek (dziękujemy za współudział). Świętowanie Dnia Białej Laski przebiegło w przyjemnej atmosferze, nasza idea dotarła do sporej ilości osób, jak się okazało nie tylko mieszkającej w naszym kraju (w happeningu brali udział także Anglicy, Duńczycy i Morawianie). Dziękujemy wszystkim osobom, które poświęciły nam swój czas i zainteresowanie. Do zobaczenia za rok, kto wie w jakim miejscu?!
Zespół Promocji Ośrodka

Grajewska Natalia