30. 11. 2017r. - Finał 7 edycji projektu "5 zmysłów". Imaginarium. Bohaterami są nasi uczniowie i nasza absolwentka, obecnie studentka filologii angielskiej Zuzanna Mikler. Finał to spektakl teatralno-muzyczny "Piękne spojrzenie" w reżyserii Katarzyny Stoparczyk w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Wszystko zaczęło się rok wcześniej w 6 edycji projektu "5 zmysłów" kiedy to do naszego Ośrodka przyjechała Pani Kasia- znana dziennikarka radiowo-telewizyjna, aby przeprowadzić warsztaty radiowe. Pozostała pod wielkim wrażeniem spotkania i rozmów z dziećmi. Jak sama mówi:  "Kiedy jechałam do Owińsk w ramach projektu 5 zmysłów. Tabu nie wiedziałam, że te kilka godzin spędzonych z niewidomymi dziećmi otworzy mi oczy na wiele ważnych spraw. Wróciłam z baterią nagranych rozmów. Co w nich znalazłam? Dziecięcą mądrość, autentyczność, wrażliwość, ale także niebywałą dojrzałość i odwagę w precyzowaniu myśli i uczuć. Niekiedy także absolutne pogodzenie, a nawet wdzięczność. Te rozmowy pozostawiły we mnie trwały ślad, pomyślałam więc, że warto pójść krok dalej i zrobić w tym kierunku coś więcej. Połączyć mądrość, szczerość i wrażliwość tych dzieci z wrażliwością twórców. Złożyć artystyczny hołd sobie nawzajem, by okazać szacunek i miłość komuś kto widzi inaczej. Do projektu zaprosiliśmy kilkoro niewidomych dzieci i tylu artystów muzyków. Dzieci podarują artystom swoje słowa, artyści, nawiązując do tych słów, podarują dzieciom swoje piosenki. Jedni i drudzy spotkają się ze sobą na scenie. Będą się badać i poznawać, mówić do siebie i śpiewać, by przekraczać granice, których tak naprawdę nie ma. By uczyć się od siebie nawzajem, ale także zachwycać innością."
Już wkrótce czeka nas wielkie wydarzenie teatralno-muzyczne, trwają przygotowania i próby. Poniżej informacje o projekcie i osobie Pani Kasi Stoparczyk
Finałowy spektakl teatralno-muzyczny odbędzie się 30 listopada 2017r. o godzinie 18:00 w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.