„Piękne Spojrzenie” niezwykły spektal słowno – muzyczny, pełen wzruszeń, refleksji, autentyczności i głebokich przeżyć, z udziałem naszych dzieci miał miejsce w minioną niedzielę 16.12.2018r. w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej trójce w Warszawie. Pomyslodawcą i reżyserem wydarzenia jest Pani Kasia Stoparczyk, dziennikarka radiowej trójki, osoba o niebywałej wrażliwości. Znajomość z Panią Kasią trwa już dwa lata. Jesienią 2016r. przyjechała do Ośrodka, aby przeprowadzić warsztaty radiowe w ramach projektu „5 zmysłów”. Jej rozmowy z dziećmi zaowocowały nagraniami pięknych wywiadów, które kilkakrotnie były później emitowane na antenie trójki, zawsze wzruszając słuchaczy. Stały sie też inspiracją do powstania spektaklu. Do udziału w nim zaproszeni zostali muzycy, którzy skomponowali piosenki dla poszczególnych dzieci, oraz reżyser filmowy pan Rafał Jerzak, który zrealizował film o każdym dziecku. I tak 30.11.2017r. odbyła się premiera tego niecodziennego spektaklu w C.K. Zamek w Poznaniu. Po roku został pokazany po raz drugi tym razem warszawskiej publiczności.

Przedstawienie rozgrywa sie w ciemnościach, na scenę za pomocą światła, dla tych, którzy mogą je dostrzec i dźwięku dla niewidomych, wchodzi dziecko – aktor. W tle rozlega się wywiad nagrany podczas warsztatów, po nim dołącza muzyk i wspólnie śpiewają piosenkę. Swoisty duet: dzieci darują słowa, a muzycy skomponowany utwór.
Równocześnie na tiulowych ekranach prezentowana jest postać występującego dziecka. Finał to wspólne wystąpienie wszystkich w utworze skomponowanym przez poznański, wcale nie smutny zespół „Smutne piosenki”. Wśród wykonawców m. in. taka znana i szanowana osoba ze świata muzyki jak Wojciech Waglewski. Nasi bohaterowie – aktorzy spektaklu to obecni i byli uczniowie: Wiktoria Wędzińska, Basia Walczak, Zuzanna Mikler, Alan Michalczak, Michał Brajer, Karol Łukaszewicz. Spektakl najpiękniej jak można wprowadził widzów w czas oczekiwania Świąt Bożego Narodzenia dostarczając wzruszeń, doznań i uświadomienia sobie co w życiu naprawdę jest ważne.