lev10W dniach 25 -29.09.17 wychowankowie naszego Ośrodka gościli w zaprzyjaźnionej szkole w Levoczy na Słowacji. Wyjazd miał charakter sportowo- turystyczny. Młodzież zapoznała się zabytkami tego miasta i okolic. W konkurencjach sportowych rywalizacja przebiegała w lekkiej atletyce, w tenisie stołowym dla niewidomych(paraolimpijskim), stymulatorze wiosłowym i piłce bramkowej niewidomych. Na wyróżnienie zasługują wyniki Huberta Chmielewskigo ,Dawida Głuszka, Arka Jałoszyńskiego, Szymona Kipara. Zespół wywalczył drugie miejsce w turnieju p. bramkowej, a trzecie w wiosłowaniu. W ramach turystyki górskiej wspólnie z przyjaciółmi z Czech i Słowacji wspieliśmy się na szczyt Brestova (1902m n.p.m.) w Tatrach Zachodnich.Również korzystaliśmy z super basenu u podnóża góry Krywań. Dla wielu naszych uczniów był to pierwszy pobyt w innym kraju. Podobna impreza u nas w maju przyszłego roku.Wyjazd zrealizowano ze środków Powiatu Poznańskiego.