W dniach 7 i 8 czerwca 2013 w Ośrodku dla Niewidomych w Łodzi odbyły się zawody w tenisie dźwiękowym stołowym dla uczniów niewidomych i niedowidzących z Ośrodków w Polsce. Brali w nich udział nasi najlepsi zawodnicy w igrzyskach Ośrodkowych. Byli też najlepsi w Łodzi: I miejsce zajął Łukasz  Duszczak, II miejsce Sylwia Nadworna a III Oskar Piosik. Gratulacje dla zawodników i ich trenera Leszka Szmaja. Niedługo wakacje, a po nich w naszym Ośrodku odbędą się pierwsze Ogólnopolskie Igrzyska Tenisa Stołowego Dźwiękowego

MISTRZOSTWA OŚRODKA 2012/2013

SPRAWOZDANIE Z MISTRZOSTW OŚRODKA W TENISIE STOŁOWYM DŹWIĘKOWYM 2013
Mistrzostwa Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych Owińskach w tenisie stołowym dźwiękowym rozgrywane były po raz drugi w historii.

Pierwsze mecze w ramach mistrzostw 2013 rozpoczęły się w grudniu 2012 r. W mistrzostwach wzięło udział 87 zawodników z gimnazjum i szkół ponad gimnazjalnych. Łącznie z meczami finałowymi rozegrano 350 pojedynków. W czasie całych mistrzostw pojedynki sędziowali: Ewa Świderska, Mirosław Matelski ,Leszek Szmaj i Piotr Wojtylak.

W dniu 24.04.2013r. odbyły się rozgrywki finałowe w tenisie stołowym dźwiękowym o mistrzostwo Ośrodka 2013 w singlu i w deblu. Mecze odbyły się w auli ośrodka. Zawodnikom kibicowała społeczność internatu , wychowawcy grup , p.dyrektor Grażyna Michalczyk i kierownik internatu p. Dariusz Jurga.

Sędziowali: Leszek Szmaj, Tomasz Rochatka, Nikola Oleksiak (nasza wychowanka i zawodniczka)

Zawodnicy w walkach finałowych zaprezentowali wysoki poziom sportowy swoich umiejętności przy stole. Kibice z dużą uwagą wsłuchiwali się w odgłos piłeczki i komentarz sędziego, gromko nagradzając zawodników brawami  po każdym pojedynku.

Mistrzem ośrodka 2013 w singlu została Maja Gołdyn pokonując w finale Sylwię Nadworną 15/9. W pojedynku o 3-cie miejsce Kamil Budny pokonał Bartłomieja Halagierę 15/14.

Mistrzami Ośrodka 2013 w deblu zostały Maja Gołdyn i Sylwia Nadworna, które pokonały w finale Damiana Królikowskiego i Kamila Budnego 15/14. W pojedynku o 3 miejsce Bartłomiej Halagiera i Łukasz Duszczak wygrali z Małgorzatą Mejzą i Natalią Skupińską 15/9.

Leszek Szmaj  Owińska 25.04.2013r.