tenis11

W dniach 27-28.10.2017r w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach odbyły się V Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Dźwiękowym.W rozgrywkach wzięło udział czterdziestu ośmiu zawodników. Rywalizowali między sobą uczniowie z Łodzi, Dąbrowy Górniczej, Poznania,Krakowa, Gliwic, Bydgoszczy, Wrocławia i Owińsk. Tytuł Mistrza Polski można było otrzymać w rozgrywkach indywidualnych, drużynowych i w deblu. W piątek odbyły się eliminacje, zawodnicy grali w systemie pucharowym do podwójnego K.O. W sobotę rozgrywały się finały . W czasie Mistrzostw rozegrano 123 pojedynki. Oprócz sportowych emocji i rywalizacji pomiędzy uczestnikami zawody to również doskonała okazja do integracji, nawiązywania przyjaźni i wymiany doświadczeń.

Dzięki sponsorom i darczyńcom organizatorzy mogli nagrodzić drobnymi upominkami wszystkich zawodników . Główne nagrody oraz podium zdobyli:

Indywidualnie
1.Klaudia Bandalewicz (Owińska)
2.Wiktor Moszczyński (Łódź)
3.Piotr Ignaciak (Kraków)
Debel:
1.Przemysław Młyński (Wrocław) , Oskar Piosik (Wrocław)
2.Mateusz Wielgo (Kraków) , Michał Kobos (Kraków)
3.Kinga Rudzka (Łódź) , Wiktor Moszczyński (Łódź)
Drużynowo:
1.OWIŃSKA – Klaudia Bandalewicz, Daria Wyka, Jarosław Godek
2.ŁÓDŹ - Adam Uzarczyk, Kamila Walentynowicz, Wiktor Moszczyński