Dnia 23 września  odbyło się przyjęcie do internatowego grona nowych wychowanków.  Cała szesnastoosobowa grupa dziewcząt i chłopców została poproszona o wyjście na scenę. Dzieci i młodzież uczestniczyli w przygotowanych dla nich konkurencjach. Pierwszą z nich było ” rozpoznawanie rzeczy po dotyku”.

Każdy miał za zadanie włożyć rękę do worka, wyjąć jedną znajdującą się tam rzeczy i jedynie za pomocą dotyku odgadnąć , co to takiego. Druga konkurencja polegała na „rozpoznawaniu produktów po smaku” – nowi wychowankowie otrzymywali do spróbowania  odrobinę jakiegoś produktu i ich zadaniem było odgadnąć, co to takiego. By zadanie było bardziej przyjemne, szczególnie dla młodszych dzieci, w większości były to słodycze. Trzecia konkurencja „stylizacja modeli” – Basi i Konrada,  polegała na „upiększeniu” modeli przy użyciu korali, spinek, szali, chust  itp. Uczestnicy dobrze się bawili i sporo było śmiechu. Szczególnie maluchom bardzo podobały się przygotowane zadania.  Ostatnią konkurencją był taniec – improwizacja w takt muzyki z „Jeziora łabędziego”.  Pomyślne ukończeni e wszystkich konkurencji nagrodzone zostało brawami i przyznaniem  przez kierownika internatu pana Dariusza Jurgę wszystkim uczestnikom certyfikatów zaświadczających przyjęcie do grona wychowanków internatu.  Impreza przygotowana została przez Młodzieżową Radę Internatu wspieraną przez panie praktykantki : panią Kasię ,panią Agatę i panią Luizę a także opiekuna Rady Internatu panią Magdalenę Matelską . Do kolejnych zadań zapraszały wychowanki Beata Klauze i Adrianna Kucza. Uroczystość prowadziła i pieczę nad wszystkim sprawowała opiekun Rady Internatu  przy muzycznym wsparciu pana Krzysztofa Mikulskiego . Uroczystość utrwalił filmując pan Witold Dobrogowski.