piknik201741Czy to możliwe, aby na terenie pocysterskiego zespołu klasztornego odbyła sie zabawa w greckim klimacie? Odpowiedz brzmi: Tak! Tradycja Naszego Ośrodka jest wspólna majowa zabawa na Pikniku Rodzinnym. Organizatorzy tegorocznej imprezy zadbali, aby nasi wychowankowie i przybyli goście przenieśli sie na kilka godzin do Starożytnej Grecji. Punktualnie o godzinie 10 pani Dyrektor Ośrodka - Maria Tomaszewska przywitała wraz z Starostą Poznańskim panem Janem Grabkowskim wszystkich uczestników, zachęcając do wspólnej zabawy. Zarówno dla młodszych jak i starszych zostały przygotowane nie lada wyzwania! Konkurencje były przeróżne: labirynt Minotaura, toczenie kamienia następnie nieco dla relaksu - rybołówstwo i tworzenie pięknych greckich masek teatralnych, wyrabianie biżuterii, zielarstwo, tworzenie glinianych naczyń, tatuaże, wyroby wikliniarskie, górnictwo i walka gladiatorów. Warto tutaj wspomnieć, że za udział w konkurencjach uczestnicy otrzymywali greckie monety, które mogli wymienić na nagrody, a trzeba przyznać, że było o co walczyć! Na scenie rozbrzmiewały wiersze i muzyka "Dzieci Papy" pod kier. Naszego Papy pana Henryka Weredy. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali dla wszystkich przedstawienie. Oczywiście nie zabrakło tez pokazu mody starożytnej i olimpiady podczas której trwała zacięta walka o najwyższe miejsce na podium. Dla wszystkich którzy chcieli zregenerować siły nasza ośrodkowa kawiarenka przygotowała same pyszności.. a nasze panie kucharki zadbały o wszystkich przybyłych przygotowując na tą okazję przepyszną grochówkę. Nie zabrakło tez występu zespołu Los Mikos, który w swoim napiętym grafiku miał czas zarezerwowany również dla naszych gości. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę.