piknik10Pod takim hasłem bawiliśmy się w sobotę 4 czerwca na tradycyjnym Pikniku Rodzinnym. Tym razem motywem przewodnim było poznanie tradycji ludowych różnych regionów naszego kraju. Imprezę otworzyła pani Maria Tomaszewska, dyrektor Ośrodka.   Wesołej i radosnej zabawy  życzył  również pan Tomasz Łubiński,  wicestarosta poznański: „Pogoda dopisała, miejsce jest piękne. Dzieci i dorośli wspaniale się bawią. Dlatego warto takie imprezy organizować i wspierać” –powiedział wicestarosta.
Park Orientacji Przestrzennej tętnił życiem. W kolorowych namiotach prezentowane były rozmaite regiony Polski. Można było wykonywać  ciekawe zadania i zbierać punkty. Na stoisku z dogoterapii  dzieci i dorośli zaprzyjaźniali się z pieskami. Były lody, grochówka i „pyry z gzikiem”. Na scenie wystąpiły zespoły: „Dzieci Papy”, „Modraki”, „Goślinianie” i „Los Mikos”. Były wystawy prac uczniów Ośrodka. Dorośli, którzy przybyli na piknik chętnie włączyli się w działania charytatywne: aukcję na rzecz operacji Patryka, loterię fantową i kawiarenkę piknikową. Dziękujemy! Zapraszamy za rok!