Zespół wokalny „Dzieci Papy” intensywnie pracuje i dużo występuje. Coraz częściej współpracuje z innymi wokalistami. Szczegóły w „Życie Ośrodka”

Pierwsze 2 miesiące roku szkolnego 2013-2014 zespół „Dzieci Papy” może uważać za udane. Nareszcie otrzymaliśmy z wytwórni 2 nasze płyty. Pierwsza „Podróże” jest już ósmą płytą. Aż dziw, że tyle piosenek już wyśpiewaliśmy.

 Druga „W ojczyźnie trzech pokoleń” jest efektem projektu zakładającego współpracę naszego zespołu z zespołem seniorów „Z Nadwarciańskich Łąk” z klubu seniorów z Owińsk. Współpraca całkiem przyjemna: dyskoteki, wycieczka nad morze, wspólne próby i występy i w końcu ta płyta. Uroku dodawała wyjątkowa opiekuńczość seniorów nad nami. Oni jako rodzice i dziadkowie mają to we krwi, a my musimy się tego nauczyć.

Zacznijmy od końca sierpnia:

31.08.2013 – Występ Oli Fabiańskiej podczas festiwalu tradycjonalistów jazzowych „Old Jazz” na Starym Rynku w Poznaniu. Towarzyszył jej zespół dixielandowy ze Szczecinka. Występ bez uprzedniej próby przed tyloma ludźmi, to było przeżycie.

31.08.2013 – Występ delegacji zespołu wokalnego podczas gminnych dożynek. Oczywiście, nie było jeszcze uczniów ośrodka – ostatnie 3 dni wakacji, ale absolwenci dzielnie reprezentowali resztę zespołu.

14.09.2013 – Festyn dla niepełnosprawnych w Zaniemyślu. Corocznie jesteśmy mile widziani na tym festynie. Tym razem pogoda nam nie sprzyjała. Wszystko odbyło się w miejscowym gimnazjum. Jak zwykle grochówka, kiełbaski i słodkości, a po powrocie do szkoły obiad – i jak tu utrzymać linię.

28.09.2013 – Występ zespołu na festynie „Pożegnanie lata” w parku naszego ośrodka. Gościliśmy przyjaciół ze Schronu Kultury „Europa” mieszczącego się przy ul. Rolnej w Poznaniu. Byliśmy tam zapraszani kilkukrotnie z programami artystycznymi. Tym razem oni odwiedzili nas ze swoim zespołem muzycznym i grupą seniorów. Panie seniorki – jak zwykle – opiekuńcze matki – przywiozły pyszne ciasto i kiełbaski. Goście zwiedzili muzeum ośrodkowe i park oraz dali występ. My też wystąpiliśmy w mocno osłabionej delegacji 7 osób. Jak to już bywało wcześniej, absolwenci uratowali sytuację swoją pomocą w występie i noszeniu sprzętu.

4.10.2013 – Występ „Dzieci Papy” na wojewódzkim zebraniu NSSZ „Solidarności” w Poznaniu. Delegatów było dużo z całej Wielkopolski i znów wieść o naszym istnieniu rozeszła się po regionie. Podobno bardzo się podobało. Zajęci naszym występem początkowo nie zauważyliśmy tego.

tekst Henryk Wereda

Coś więcej...

 
Park or
muzeum
stowa

wirt spac

ocena

TV

baneredn